Zveme vás na konferenci předškolního vzdělávání Tvořivá školka. Tentokrát s radostí přispějeme jedním workshopem Praktická upcyklace lichých nebo děravých ponožek.

21. března, 8:15 – 16:20 v Říčanech u Prahy. Program této ojedinělé konference je nabitý přednáškami, diskusemi a workshopy s odborníky na předškolní vzdělávání z mnoha různých oblastí.  Zajímá vás dětská tvořivost – ať už v souvislosti s přípravou na školu, bezpečností, EVVO nebo z hlediska psychologie? Chcete strávit den s kolegy naladěnými na podobnou vlnu a odnést si spoustu inspirací?

Projekt Rosteme na zahradě: 

  • Posiluje v dětech vztah a senzitivitu k přírodě

  • Je založen na principech místně zakotveného učení

  • Rozvíjí v dětech porozumění ekologickým jevům a zákonitostem

  • Nikam nemusíte jezdit, my přijedeme program realizovat přímo k vám do školky.

  • <p dir="ltr"

Jak lze pěstovat na malé ploše ve městě ? Třeba metodou Čtverečková zahrádka.

kdy: sobota 2.3.2024, 9:30 – 16:30

kde: Zahrada Lesní mateřské školy Šárynka, V Podbabě 29b, Praha 6 (vstup z ulice V Šáreckém údolí)

S touto pěstební metodou se na semináři seznámíte teoreticky i prakticky.  I bez předchozích zkušeností s pěstováním budete schopni po absolvování kurzu založit záhon, vytvořit pěstební plán, záhon osít/osadit, průběžně o něj pečovat a do celého procesu zapojit žáky nebo své děti. Prakticky

Hledáme třídu, která by na 2 měsíce převzala pěstounství/patronát nad našimi žížalími spolupracovníky. Tento rok totiž vyráží na žížalí turné. Zpracují až 1,5kg bio materiálu týdně a milují konstantní teplotu 18-20°C. Nastěhovat se do vaší třídy můžeme od 7.12.2023.
Pokud se našimi žížalími spolupracovníky chcete setkat, kontaktujte tour manažerku Julču Včelákovou.

Pokud vás láká různorodost, práce s dětmi, vzdělávání v ekologické tématice a vlastní rozvoj, můžete do tohoto světa vstoupit třeba seminářem pro začínající lektory ekologických výukových programů, které v letošním roce pořádá SEVER Litoměřice ve spolupráci s SEV Pavučina.

Zarezervujte si termín 14.-16.11.2023, zabalte smysl pro humor, týmového ducha a ochotu učit se 🙂

Odkaz na přihlášku a na celou pozvánku naleznete na:

https://aktivity.pavucina-sev.cz/aktivita/rozcestnik-zacinajiciho-lektora-vseobecny-seminar/