Přehazování kompostu lákavější lopatou
Moc nás potěšilo pozvání na festival Malé Oči, kam jsme přijeli s naší Žížalí televizí. Návštěvníci 11. ročníku festivalu si mohli kromě filmů na plátně prohlédnout i svět půdních živočichů, který jim zprostředkoval mikroskop a cestovní vermikompostér.
Lektorky v Ekodomově se často setkávají s nechutí či odporem ke kompostování, k půdním živočichům či rozkládajícímu se materiálu. I přes to, že kompostování mnozí vnímají jako “špinavou” práci, vidí Ekodomov důležité o něm vzdělávat a lidem ho přibližovat.
“Hledáme způsoby,
“Pokud chceme změnit naší planetu, musíme pro ni něco udělat a toto je ten nejmenší krok.” – Pavlína, studentka gymnázia Přípotoční
Tento článek vyšel v podrobnější verzi v magazínu Pražská evvoluce 4/24
Projekt Ze mě do Země tento listopad skončil svůj pilotní ročník se studenty Gymnázia Přípotoční.
Silným momentem pro nás byla prezentace studentů pro své spolužáky. V rámci charitativního celoškolního běhu škola zorganizovala i osvětové “okénko” pro téma udržitelného nakládání s bioodpadem. Všichni studenti gymnázia si tak vyslechli krátkou prezentaci od
Co je to bio materiál a kdy se stane bioodpadem? Kolik bioodpadu je na školách každoročně vyhozeno do směsného odpadu?
A co se s tím dá dělat?
Na všechny tyto otázky si postupně odpověděli studenti a studentky školy, kde probíhal náš pilotní projekt Ze-mě do Země, realizovaný s finanční podporou Ministerstva životního prostředí.
Studenti pražského gymnázia Přípotoční analyzovali reálné množství bioodpadu vyprodukované na své škole a následně společně vymysleli a komunikovali změny, které povedou ke změně bioodpadu na biomateriál – tedy
Zveme vás na konferenci předškolního vzdělávání Tvořivá školka. Tentokrát s radostí přispějeme jedním workshopem Praktická upcyklace lichých nebo děravých ponožek.
21. března, 8:15 – 16:20 v Říčanech u Prahy. Program této ojedinělé konference je nabitý přednáškami, diskusemi a workshopy s odborníky na předškolní vzdělávání z mnoha různých oblastí. Zajímá vás dětská tvořivost – ať už v souvislosti s přípravou na školu, bezpečností, EVVO nebo z hlediska psychologie? Chcete strávit den s kolegy naladěnými na podobnou vlnu a odnést si spoustu inspirací?
Projekt Rosteme na zahradě:
Posiluje v dětech vztah a senzitivitu k přírodě
Je založen na principech místně zakotveného učení
Rozvíjí v dětech porozumění ekologickým jevům a zákonitostem
Nikam nemusíte jezdit, my přijedeme program realizovat přímo k vám do školky.
- <p dir="ltr"