Co je to bio materiál a kdy se stane bioodpadem? Kolik bioodpadu je na školách každoročně vyhozeno do směsného odpadu?
A co se s tím dá dělat?
Na všechny tyto otázky si postupně odpověděli studenti a studentky školy, kde probíhal náš pilotní projekt Ze-mě do Země, realizovaný s finanční podporou Ministerstva životního prostředí.
Studenti pražského gymnázia Přípotoční analyzovali reálné množství bioodpadu vyprodukované na své škole a následně společně vymysleli a komunikovali změny, které povedou ke změně bioodpadu na
Zveme vás na konferenci předškolního vzdělávání Tvořivá školka. Tentokrát s radostí přispějeme jedním workshopem Praktická upcyklace lichých nebo děravých ponožek.
21. března, 8:15 – 16:20 v Říčanech u Prahy. Program této ojedinělé konference je nabitý přednáškami, diskusemi a workshopy s odborníky na předškolní vzdělávání z mnoha různých oblastí. Zajímá vás dětská tvořivost – ať už v souvislosti s přípravou na školu, bezpečností, EVVO nebo z hlediska psychologie? Chcete strávit den s kolegy naladěnými na podobnou vlnu a odnést si spoustu inspirací?
Projekt Rosteme na zahradě:
Posiluje v dětech vztah a senzitivitu k přírodě
Je založen na principech místně zakotveného učení
Rozvíjí v dětech porozumění ekologickým jevům a zákonitostem
Nikam nemusíte jezdit, my přijedeme program realizovat přímo k vám do školky.
- <p dir="ltr"
Jak lze pěstovat na malé ploše ve městě ? Třeba metodou Čtverečková zahrádka.
kdy: sobota 2.3.2024, 9:30 – 16:30
kde: Zahrada Lesní mateřské školy Šárynka, V Podbabě 29b, Praha 6 (vstup z ulice V Šáreckém údolí)
S touto pěstební metodou se na semináři seznámíte teoreticky i prakticky. I bez předchozích zkušeností s pěstováním budete schopni po absolvování kurzu založit záhon, vytvořit pěstební plán, záhon osít/osadit, průběžně o něj pečovat a do celého procesu zapojit žáky nebo své děti. Prakticky